Dom w stylu nowoczesnym

Znalezienie pasującej dekoracji do wnętrza nie zawsze jest łatwe. Mając do wyboru tysiące wzorów, kolorów i motywów trudno jest znaleźć ten jeden pasujący. W naszym poradniku zainspirujemy Cię i pomożemy ci znaleźć idealny obraz do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Mieszkania w stylu nowoczesnym

Wnętrze w stylu nowoczesnym łączy w sobie minimalizm, harmonię i poczucie przestrzeni. Można w nim spotkać proste, jednocześnie niebanalne formy i stonowane kolory. Czerń, biel, szarość oraz chłodne brązy to domena stylu nowoczesnego. Znikoma ilość dodatków sprawia, że wnętrze wydaje się ascetyczne i chłodne, jednak odpowiednia gra światła może wprowadzić przytulny nastrój. Podkreślą go również wnęki, obniżone sufity oraz jednolite kolorystycznie akcesoria. Idealnie sprawdzą się długie zasłony i dodatki z drewna lub tworzywa sztucznego. W stylu nowoczesnym znajdziemy kamienne blaty kuchenne, nierzadko możemy też spotkać na podłodze w salonie drewno bez słojów z gładką, wypolerowaną powierzchnią.

Dodatki i ozdoby

Ograniczona ilość dodatków nie oznacza całkowitej rezygnacji z ozdobnych akcesoriów. Przy ich wyborze najlepiej podążać za prostymi formami jednolitymi kolorystycznie, o gładkiej fakturze. Pamiętajmy, że wnętrze ma cechować ład i harmonia. Idealną propozycją na ożywienie pomieszczenia urządzonego w stylu nowoczesnym są obrazy, przedstawiające nieskomplikowane wzory czy sugestywne zdjęcia o stonowanych barwach.

Obrazy na płótnie we wnętrzach nowoczesnych

„Forma podąża za funkcją” to myśl przewodnia stylu nowoczesnego i to właśnie nią powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego obrazu do wnętrza. W salonie warto zdecydować się na zdjęcia o stonowanej kolorystyce. Mogą to być wielkoformatowe fotoobrazy, czyli zdjęcia na płótnie lub abstrakcyjne wzory, bliskie sztuce współczesnej. We wnętrzu nowoczesnym dobrze sprawdzą się duże formaty obrazów. Większy rozmiar zdjęcia podkreśli ład, nie wprowadzając chaosu do aranżowanej przestrzeni, któremu mogą sprzyjać mniejsze elementy.

Wybierz pomieszczenie

Salon w stylu nowoczesnym

Salon

Decydując się na salon w stylu nowoczesnym, wybierajmy kanapy w jednolitym kolorze o prostej formie. Współczesny design wnętrza podkreślą też przysufitowe listwy LED. Na ścianie nad wypoczynkiem świetnie sprawdzi się duży obraz, natomiast w korytarzu mieszkania można skomponować ścienną galerię. Nowoczesne wnętrza są jasne i przestronne, dlatego okna salonu powinny być duże, aby wpuszczały do pomieszczenia jak najwięcej naturalnego światła.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

Sypialnia

W nowoczesnej sypialni znajdziemy stonowane kolory oraz długie zasłony, pogłębiające intymny charakter miejsca. Minimalizm dodatków uwydatni prostotę i surowość mebli. Nad dużym łóżkiem dobrze jest powiesić obraz, który sprawi, że sypialnia wyda nam się bardziej przytulna. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wnęka lub jedna ze ścian jest niezaaranżowana, dobrze jest zdecydować się na szafę z przesuwnymi drzwiami, która będzie zajmować wybrane wolne miejsce.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Kuchnia

Wyspa kuchenna jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowoczesnej kuchni. Blaty mogą być wykonane z drewna lub z kamienia np. granitu czy marmuru. Nowoczesna kuchnia łączy w sobie estetykę i funkcjonalność, zachowując przy tym prostotę formy i minimalistyczny wystrój wnętrza. Dużą rolę odgrywa również światło, dlatego należy zwracać uwagę na dobór odpowiedniego oświetlenia, jego równomierne rozmieszczenie i barwę.

Biuro w stylu nowoczesnym

Biuro

W nowoczesnej przestrzeni biurowej pojawią się duże przeszklenia i jasne barwy. Dobrym połączeniem będzie biel z drewnem oraz czarnymi akcentami, które podkreślą charakterny wyraz wnętrza. Kolor zielony niweluje stres, daje poczucie bezpieczeństwa oraz poprawia nastrój, dlatego warto zdecydować się na rośliny oraz na kreatywne, niebanalne i jednocześnie nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że wystrój biura wyda się inspirujący i będzie sprzyjać efektywnej pracy.

Zobacz też inne style