Przygotowanie zdjęcia

Przygotowanie zdjęcia

Fotoobrazy na płótnie cieszą się coraz większą popularnością. Fakt ten wcale dziwi, pod uwagę liczne zalety wydruków ze zdjęć.

Obrazy drukowane na płótnie:

- są bardzo efektowne i nowoczesne;
- są szybkie w realizacji oraz atrakcyjne cenowo;
- pozwalają niewielkim kosztem odmienić wnętrze
- dają możliwość wyboru spośród tysięcy gotowych motywów oraz  wydruku własnych zdjęć;
- umożliwiają zamówienie dowolnie wybranego rozmiaru.

Zadrukowane lub białe boki obrazu

Podczas zakupu fotoobrazów warto zwrócić uwagę na sposób ich oprawy, a dokładniej mówiąc - sposób zadrukowania boków. Mamy tutaj dostępne dwie możliwości:

zadrukowanie boków zdjęciem - otrzymujemy efekt 3D, obraz zaczyna się od samej ściany. Wygląda to bardzo nowocześnie i atrakcyjnie. Zdecydowana większość klientów wybiera właśnie tę opcję.

pozostawienie białych boków - zdjęcie zajmuje całą frontową ścianę obrazu, natomiast boki pozostają niezadrukowane. Jest to szczególnie użyteczne, jeśli na krańcach fotografii znajdują się istotne elementy, np. twarz, dłonie, włosy itp.. Pozostawienie białych ścianek bocznych nie wymaga przeznaczenia części zdjęcia na oprawę (krawędzie fotografii nie są zawijane wokół blejtramu – pozostają więc widoczne na obrazie).

Podczas składania zlecenia w naszym systemie mają Państwo możliwość wybrania sposobu zadrukowania boków.

Jak przygotować zdjęcie do druku obrazu?

Przestrzeń kolorystyczna

Fotografie do druku powinny być zapisane w przestrzeni kolorystycznej RGB bądź sRGB - czyli takiej, jaką otrzymujemy z aparatu cyfrowego.

Spady na zadrukowane boki

oprawa obrazu

Wykonując obraz na płótnie z opcją zadrukowanych boków, należy pamiętać o tym, że część zdjęcia zostanie zawinięta na bok obrazu. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić to przy wyborze fotografii. Blisko brzegów zdjęcia nie powinny znajdywać się żadne ważne elementy kadru, takie jak np. twarze.

Nasz kreator automatycznie wyznacza obszar zdjęcia, jaki zostanie zawinięty na boki obrazu.

Standardowo oprawiamy obrazy na profilach 20x35mm, dlatego też spady na zadrukowane boki wynoszą 20mm + 5mm (zapas na oprawę).

Jak dobrać rozdzielczość zdjęć przesyłanych do druku?

Zlecając wydruki fotograficzne, należy pamiętać o odpowiedniej rozdzielczości zdjęcia. Każda drukarka ma możliwość odtworzenia danej liczby pikseli na centymetrze lub calu. Przyjmuje się, iż wydruk fotograficznej jakości to od 200dpi do 300dpi (punktów na cal). Powiększanie oryginalnego obrazu jest możliwe tylko do pewnego stopnia, w zależności od jakości oryginału, samego motywu oraz materiału użytego do druku.

Nasz kreator zamówień automatycznie sprawdza rozdzielczość zdjęć i proponuje maksymalny możliwy format.

Format pliku

Zaleca się dostarczenie oryginalnych JPEG.

Zapisywanie plików JPG w formacie TIFF nie podnosi ich jakości, a tylko niepotrzebnie zwiększa ich rozmiar!

Obsługa kreatora - zamawianie obrazów online