Dom w stylu boho

Znalezienie pasującej dekoracji do wnętrza nie zawsze jest łatwe. Mając do wyboru tysiące wzorów, kolorów i motywów trudno jest znaleźć ten jeden pasujący. W naszym poradniku zainspirujemy Cię i pomożemy ci znaleźć idealny obraz do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Mieszkania w stylu boho

Styl boho pokochają osoby, które cenią sobie wolność i nonkonformizm. Takie wnętrza są wynikiem artystycznej ekspresji i indywidualności, dlatego łączą różne nurty i motywy, dając przy tym charakterny i niepowtarzalny wyraz. Znajdziemy w nich ciepłe barwy skontrastowane nasyconymi odcieniami różu czy turkusu. Dla miłośników roślin domowa dżungla to prawdziwa gratka, a styl boho daje możliwość kolekcjonowania zielonych przyjaciół bez żadnych ograniczeń.

Dodatki i ozdoby

Frędzle, dywaniki, koraliki czy kolorowe zasłony i koce to charakterystyczne atrybuty tego stylu. We wnętrzach boho znajdziemy orientalne i etniczne inspiracje, nierzadko też afrykańskie. Świetnie sprawdzi się hamak lub huśtawka podwieszona u sufitu. Vintage akcesoria jak najbardziej mile widziane. Ze starych zdjęć można stworzyć ciekawe kompozycje, które zawisną na ścianach wraz z obrazami.

Obrazy na płótnie we wnętrzach boho

Styl boho pozwala na ekstrawagancję i łączenie różnych wzorów, obrazów przedstawiających krajobrazy lub postacie, jak i również plakatów z inspirującymi cytatami lub roślinnych, etnicznych czy podróżniczych motywów. Takie wnętrza charakteryzuje sentymentalny i przytulny klimat, dlatego świetną propozycją jest galeria ścienna, którą można swobodnie skontrastować z klasycznymi obrazami. Format nie gra roli, liczy się wizja i finalny efekt ściennej aranżacji.

Wybierz pomieszczenie

Salon w stylu boho

Salon

Styl boho łączy ze sobą retro, etniczne wzory oraz kreatywne rozwiązania, dlatego w aranżowaniu takiej przestrzeni dajmy ponieść się fantazji i postawmy na odważne połączenia. W salonie w stylu boho nie może zabraknąć wzorzystych dywanów na podłodze, obrazów na ścianach czy roślin stojących lub spływających po szafkach. Na kanapę wystarczy zarzucić ręcznie tkany pled lub koc z frędzlami, aby pomieszczenie nabrało bardziej przytulnego wyrazu.

Sypialnia w stylu boho

Sypialnia

W sypialni boho najlepiej sprawdzą się wszystkie atrybuty, nadające pomieszczeniu przytulności takie jak koce, poduchy, dywaniki czy świece. Na ścianach można zawiesić obrazy oraz zdjęcia, z których powstanie ciekawy kolaż. Wypełnione jasnymi kolorami wnętrze powinno emanować ciepłem. Ciekawą propozycją do sypialni jest hamak lub huśtawka podwieszona do sufitu – coraz częściej możemy ją spotkać we wnętrzach boho.

Kuchnia w stylu boho

Kuchnia

W kuchni boho znajdziemy zieleń i różnorodne rośliny takie jak bluszcze, kaktusy czy paprocie. Najlepiej sprawdzą się drewniane szafki z duszą w stylu vintage, zadbane i pomalowane w pastelowe barwy. Mogą być w jednolitym kolorze lub łączyć różne odcienie. Niech ściany będą przyozdobione półkami z glinianymi lub ceramicznymi, ręcznie malowanymi naczyniami. Kuchnia powinna być utrzymana w kreatywnym i sielskim tonie, podkreślającym inspirujący wyraz wnętrza.

Biuro w stylu boho

Biuro

Drewniane burko do pracy z krzesłem w stylu vintage – tych elementów nie może zabraknąć w biurze boho. Na ścianach pojawią się inspirujące cytaty, grafiki oraz ręcznie tkane makramy. W takiej przestrzeni znajdziemy również zielonych przyjaciół, czyli rośliny ożywiające przestrzeń, a jednocześnie łagodzące stres, odprężające i wpływające pozytywnie na nastrój. W pomieszczeniu przyda się stylowa lampa do pracy, a całość obrazu dopełnią półki z kolekcją naszych książek.

Zobacz też inne style