Dom w stylu industrialnym

Znalezienie pasującej dekoracji do wnętrza nie zawsze jest łatwe. Mając do wyboru tysiące wzorów, kolorów i motywów trudno jest znaleźć ten jeden pasujący. W naszym poradniku zainspirujemy Cię i pomożemy ci znaleźć idealny obraz do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Mieszkania w stylu industrialnym

Dla osób odnajdujących się w miejskiej dżungli przy jednoczesnym braku zbędnego przepychu styl industrialny będzie idealną propozycją. Przemysłowe lofty z wysokimi sufitami, gdzie na ścianie pojawia się cegła lub beton to domena wnętrz w takim stylu. Charakterystycznymi kolorami są brązy, szarości, biel i czerń. Surowe materiały takie jak miedziana blacha czy chromowana stal są nieodzownymi elementami stylu industrialnego. Na podłodze najlepiej stawiać na ciemne barwy – drewno lub nawierzchnię, która będzie kojarzyć się przemysłową architekturą.

Dodatki i ozdoby

Akcesoriami w industrialnych wnętrzach mogą być wszystkie elementy nawiązujące do wielkomiejskiego stylu życia i przemysłu. Jako dekoracje posłużą tablice rejestracyjne, znaki drogowe, neony czy rower miejski. Warto pozostawić widoczne instalacje elektryczne, które podkreślą industrialny charakter aranżowanej przestrzeni i jej surową formę. Zdjęcia i obrazy doskonale wkomponują się we wnętrza, akcentując motywami grafik główne inspiracje tego stylu.

Obrazy na płótnie we wnętrzach industrialnych

Decydując się na obrazy w industrialnych wnętrzach dobrze jest wybierać motywy miasta i przemysłu. Ciekawą propozycją są wielkoformatowe zdjęcia miast oraz alternatywne szkice lub wzory. Na jednej ze ścian można stworzyć kolaż, który będzie składać się z grafik o różnych rozmiarach, spójnych kolorystycznie.

Wybierz pomieszczenie

Salon w stylu industrialnym

Salon

W salonach urządzonych w stylu industrialnym często pojawia się antresola z wyraźnie widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Zastosowanie jej pozwala na wykorzystanie przestrzeni uzyskanej dzięki wysokim sufitom. Na ścianach znajdziemy cegłę lub surowy beton, na podłodze drewno lub przemysłową nawierzchnię. Charakterny wyraz przestrzeni podkreślą stalowe kręcone schody, skórzane kanapy chesterfield oraz nisko zawieszone lampy sufitowe.

Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia

Do sypialni w stylu industrialnym wybierzmy stalowe lub drewniane łóżko, ustawione na tle ceglanej ściany. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lampek nocnych będą zwisające z sufitu żarówki na kablu, które nie tylko pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni na stolikach przy łóżku, ale też podkreślą nowoczesny, minimalistyczny i przemysłowy design wnętrza. Na ścianach stwórzmy ciekawą kompozycję z różnych obrazów, grafik oraz zdjęć. Doda to aranżowanej przestrzeni osobistego i kreatywnego charakteru.

Kuchnia w stylu industrialnym

Kuchnia

Drewno, beton, kamień – te materiały na pewno znajdziemy w kuchni industrialnej. Surowy wyraz wnętrza podkreśli czarny blat drewnianych mebli kuchennych, ciemna podłoga oraz punktowo ukierunkowane strumienie zimnego światła. Ważne, aby wystrój kuchni utrzymać w minimalistycznym tonie opartym o funkcjonalność i estetykę wnętrza. Ścianę można pokryć farbą magnetyczno-tablicową, która pozwoli na swobodne zapisywanie myśli i zdobienie pomieszczenia magnesami. W kuchni nie może zabraknąć zieleni, która ożywi i ociepli przestrzeń, dlatego warto wprowadzić do niej rośliny.

Biuro w stylu industrialnym

Biuro

W pomieszczeniach biurowych o charakterze industrialnym znajdziemy nisko zwisające lampy sufitowe, stalowe akcenty oraz duże przeszklenia, będące odpowiednikiem dla tradycyjnych drzwi. Do pracy nadadzą się drewniane stoły, a jako dekoracje pomieszczenia można wykorzystać odkryte rury, instalacje elektryczne i wentylację – to wszystko podkreśli i uwydatni przemysłowy charakter wnętrz. Na ścianach warto powiesić obrazy przedstawiające motywy wielkich miast lub mapę nowojorskiego metra.

Zobacz też inne style