Dekoracyjna filiżanka kawy ze śmietaną

Magia tkwi w dodatkach

Aby kuchnia miała niebanalny klimat warto wprowadzić do niej przedmioty podkreślające styl i upodobania właścicieli. Pomieszczenia, niczym z katalogów są może modne i atrakcyjne dla oka, ale brakuje im wykończenia, niebanalnych dodatków, które wyróżnią naszą przestrzeń i uczynią ją wyjątkową.

Wiadomo, że w pomieszczeniu takim jak kuchnia, każda przestrzeń jest na wagę złota. Nawet kilka centymetrów blatu może okazać się niezbędne, gdy podczas gotowania zajdzie potrzeba wykorzystania wszystkich dostępnych misek i miseczek. Dlatego dodatki w kuchni powinny być starannie wyważone i dobrane. Najlepiej, aby były one również użyteczne, albo wypełniały jedynie przestrzeń nieużytkową, np. wisząc na ścianie.

Dekoracyjnie i użytkowo

Doskonałym wykończeniem kuchni mogą być przedmioty codziennego użytku, które zazwyczaj trzymane są na wierzchu, pod ręką. Należą do nich wszelkiego rodzaju pieprzniczki, solniczki, pojemniki na przyprawy, a także czajnik czy stojaki na noże. Wszystkie te przedmioty mogą mieć dekoracyjny charakter. Wystarczy, że będą miały niebanalny kolor lub fantazyjny kształt, który wyraźnie odcinać się będzie od stonowanych mebli i ścian.

Na ścianie w kuchni świetnie prezentować się będą fotoobrazy, czy wydruki - na przykład na płótnie. Apetyczne ciastka, torty, kawa – takie motywy nie tylko ozdobią ściany, ale mogą stanowić również doskonałą inspirację do próby stworzenia czegoś równie pysznego.

Oprócz gotowych motywów, związanych z gotowaniem czy jedzeniem, można również zawiesić na ścianie grafikę własnego pomysłu wraz z przepisem na ulubioną kawę, deser, czy niezawodną i pyszną sałatkę na każdą okazję.

Wyjątkowy klimat kuchni tworzą meble, ale też dodatki, które odzwierciedlają nasz charakter i sprawiają, że chce się tu gotować i spędzać czas z najbliższy

Zobacz naszą ofertę gotowych motywów do kuchni