Piątek, 30. Czerwca 2017, godzina 23:33
Pokój dziecięcy

W życiu młodego człowieka przychodzi taki czas, kiedy zaczyna potrzebować swojej przestrzeni, w której może budować niezależność i realizować swoje, nawet najbardziej szalone pomysły. Czasem również pobyć bez rodziców, czy schować się przed rodzeństwem. To ważna przestrzeń, którą możecie urządzić wspólnie, dbając o to, aby była ciekawa, ładna i użyteczna.

1. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Urządzając przestrzeń dla dziecka przede wszystkim należy myśleć o jego bezpieczeństwie. Meble stojące, regały i półki muszą być mocno przytwierdzone do ściany. Ostre kanty biurka czy stolików zabezpieczamy specjalnymi osłonkami, a gniazdka zaślepkami. Warto również rozważyć zakup klamki okna zamykanej na kluczyk. Wszelkie zabawki i meble powinny być pomalowane nietoksycznymi farbami. Dotyczy to również dodatków i zabawek. Wybierając obrazy dla dzieci z Galerii Druku można być pewnym, że kupujemy bezpieczne dekoracje na ścianę.

2. Razem wybierzcie kolory

Jeśli dziecko zażyczy sobie ściany w kolorze czerwonym lub neonowo różowym pojawia się problem. Jak wiadomo to nie jest najlepszy pomysł, gdyż wyraziste, mocne kolory mogą być męczące dla oczu. Można wtedy pójść na kompromis i wybrać podobny, tylko jaśniejszy kolor z tej samej palety. Jeśli wyraźny i mocny kolor, musi jednak pojawić się w pokoju, można zastosować go w dodatkach – frontach niektórych mebli czy dekoracjach.

3. Zapewnij miejsce do zabawy...

Aranżując pokój dla dzieci często chcemy zrealizować swoje pragnienia z dzieciństwa kupując mnóstwo mebelków i zabawek, których kiedyś z różnych powodów nie mogliśmy mieć. Jednak w urządzaniu wnętrz jak niemal we wszystkim, panuje zasada - co za dużo to niezdrowo. Przesadzając z liczbą mebli zabieramy dziecku miejsce do zabawy, rozwijania sprawności ruchowej. Warto zostawić dziecku miejsce na ruch, skoki i chociażby turlanie się po podłodze. Te czynności, chociaż na pozór prozaiczne, są niezwykle ważne w rozwoju małego człowieka.

4. … i miejsce do „pracy”

Niezależnie od wieku, dziecko potrzebuje swojego miejsca, w którym będzie rozwijało swoje zdolności manualne. Stolik lub biurko do rysowania, kolorowania, malowania farbami czy układania klocków to rzecz niezbędna, zwłaszcza dla przedszkolaka. Do tego oczywiście dobieramy wygodne krzesełko lub stołek, dostosowany do wieku dziecka i miejsce do „pracy” gotowe.

5. Znajdź miejsce na bajkowe motywy

W nawet najbardzie stylowym i minimalistycznym pokoju dziecięcym należy znaleźć miejsce na ukochane postaci i motywy dzieci. Grafiki do pokoju dziecięcego powinny być kolorowe i wesołe. Jeśli nie chcemy, aby meble naszej pociechy chwilę po urządzeniu pokoju zaczęły zapełniać się naklejkami wszelkiej maści, a ściany – rysunkami, warto znaleźć miejsce na powieszenie kolorowych obrazków. Obrazy na płótnie są nie tylko eleganckie, ale jeśli wraz z dzieckiem wybierzemy odpowiedni motyw, mogą stać się jednym z ulubionych elementów pokoju zarówno pociechy, jak i rodziców. Setki wzorów, grafik i zdjęć dla dzieci można znaleźć w Galerii Motywów https://www.galeriadruku.com.pl/oferta/foto-obraz-na-plotnie/dla-dzieci