Niedziela, 8. Października 2017, godzina 21:30
Wnętrze zfotoobrazem

Od pewnego czasu stylowa aranżacja wnętrza staje się dla Polaków kwestią bardzo istotną. Chcemy bowiem otaczać się na co dzień stylowymi meblami oraz gustownymi dodatkami, dbając jednocześnie o to, jakie dekoracje pojawią się na naszych ścianach. Rozwiązaniem stanowiącym świetne połączenie wysokiej jakości wydruku oraz walorów typowo estetycznych są z całą pewnością obrazy na płótnie canvas. Kiedy jednak pragniemy odnaleźć idealny dla siebie model, zastanówmy się nad tym, czy pragniemy, by rzucał się on w oczy zaraz po przekroczeniu progu pomieszczenia czy stanowił jedynie część składową aranżacji. To istotne rozróżnienie!

Obraz na płótnie jako numer jeden w aranżacji wnętrza

Jeśli pragniemy, by to ten właśnie element dekoracyjny stał się najistotniejszym, wybrać powinniśmy taki model, który będzie zdawał się mówić: „patrz na mnie!”. Jakie rozwiązania mamy tu do wyboru? Na przykład jeśli w minimalistycznym, monochromatycznym, urządzonym głównie na biało pokoju dziennym zdecydujemy się umieścić na ścianie obraz na płótnie, którego barwami wiodącymi będzie granat i czerwień, możemy być przekonani o tym, że to właśnie on będzie rzucał się w oczy jako pierwszy, zaś ściany, meble i inne dodatki okażą się dla niego tłem.

Podobny efekt uzyskamy w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup obrazu na płótnie z motywem ultrakolorowego graffiti z napisami i hasłami. Jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki zastosowaniu takiego modelu naścienna dekoracja będzie rzucała się w oczy jako pierwsza. Pamiętajmy wówczas jednak o tym, by do niezbędnego minimum ograniczyć inne ozdoby znajdujące się na jednej przestrzeni. W przeciwnym razie bowiem mogłoby się okazać, że osiągnęliśmy niepożądany efekt chaosu, a nawet kiczu, a przecież pragniemy, by nasze wnętrza były urządzone stylowo i z pomysłem.

Jeśli obraz na płótnie canvas ma być wiodącą dekoracją we wnętrzu, możemy zastosować również abstrakcyjny, nowoczesny, bardzo kolorowy model. Tego typu egzemplarze bowiem na pewno należą do tych, które widać zaraz po wejściu do pomieszczenia. Bardzo prostą metodą okazuje się być także powieszenie na ścianie modelu o naprawdę dużym rozmiarze (w tym przypadku rzecz jasna ściany nie powinny już dekorować żadne inne plakaty, zdjęcia w ramkach czy też rysunki). To rozwiązanie warto jednak stosować we wnętrzach sporych rozmiarów, bowiem w przeciwnym razie może się okazać, że dzieło pomieszczenie przytłoczyło i optycznie pomniejszyło, a nie o taki przecież efekt nam chodzi.

Dzieło na płótnie canvas stylowym dopełnieniem aranżacji

Nie zawsze jednak chodzi o to, aby kupowany przez nas obraz stał się wiodącą ozdobą w pomieszczeniu, wiele osób bowiem urządza swoje wnętrza raczej w sposób klasyczny, z neutralną kolorystyką i spokojnymi dodatkami. W tym przypadku zawsze klient poszukiwał będzie takiego obrazu na płótnie, który idealnie skomponuje się ze wszystkimi meblami, tekstyliami oraz dodatkami, na pewno nie wysuwając się na plan pierwszy. Strzałem w dziesiątkę okażą się zatem być obrazy na płótnie niewielkich i średnich rozmiarów, stonowana kolorystyka także spełni swoje zadanie.

W takiej sytuacji nie ma też mowy o zastosowaniu prawa kontrastu, nie można zastosować wzoru, który będzie stylem czy kolorystyką diametralnie różnił się od tego, co widzimy w pozostałej części pomieszczenia. Wszystko musi pasować do siebie idealnie, tworzyć nierozerwalną całość. W przypadku wnętrz urządzonych w ten sposób nie ma jednego wiodącego elementu dekoracji, wszystko stanowi spójną jedność, która z całą pewnością pomaga w zrelaksowaniu się, wypoczęciu i osiągnięciu harmonii.

A jaki model Ty wybierasz w swoim domu lub mieszkaniu? Sięgniesz raczej po obraz mocny, widoczny na ścianie, kontrastujący z pozostałymi elementami aranżacji czy taki, który uzupełni wystrój? Podziel się z nami Twoją opinią na naszym Profilu Facebook

Wybierz motyw do Twojego wnętrza