Podróże we wnętrzach, sprawdzone dodatki dla miłośników podróży

Podróże we wnętrzach

Czy istnieje przepis na zatrzymanie intensywności wspomnień, które mimowolnie blakną wraz z upływem czasu?

Owszem, to właśnie obrazy i zdjęcia pozwalają im pozostać w naszej  codzienności i każdego dnia przypominać o minionych chwilach z najbliższymi. Takie wspomnienia najczęściej pochodzą z różnych zakątków świata – wydarzyły się w wyjątkowych miejscach, które dla jednych będą kojarzyć się z bliskością natury, ciszą i spokojem, a dla drugich z wielkomiejskim rytmem życia, pnącymi się do góry współczesnymi budowlami czy nocnymi ulicami pełnymi kolorowych świateł.

Aranżując domową przestrzeń, niezwykle istotną rolę odgrywają dodatki, które w prosty sposób potrafią nadać wnętrzu przytulniejszy, niebanalny i sentymentalny charakter. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą podkreślić nasze zainteresowania oraz wyrazić naszą osobowość, a umiejętne połączenie stylu jest w stanie dać zaskakujący rezultat końcowy, wprowadzając do mieszkania oryginalny klimat. Dzisiejszy temat skierowany jest szczególnie do miłośników podróży, którzy chcieliby na co dzień wracać do ulubionych miejsc, jednocześnie nie wychodząc z domu, czyli
mowa o podróżach we wnętrzach.

Obrazy z motywem podróżniczym

Obrazy z motywem podróżniczym

Jednym z najbardziej sprawdzonych dodatków do wnętrz z motywem podróżniczym są obrazy przedstawiające imponującą architekturę miast oraz rozległe i bajeczne krajobrazy. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy dwie możliwości – możemy wybrać z gotowych wzorów obraz na płótnie albo zdecydować się na zaprojektowanie własnego fotoobrazu na ścianę, czyli wydruk wybranego wcześniej zdjęcia na płótnie. Obie propozycje dają niesamowity efekt końcowy, przykuwając wzrok gości i pozwalając codziennie wracać myślami w wybrane miejsca, gdy tylko na nie spojrzymy.

Czym kierować się przy wyborze obrazu?

wybieramy obraz na ścianę

Wybranie konkretnego obrazu na ścianę często okazuje się nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Problem najczęściej tkwi w rozmiarze płótna i samej treści przedstawionej na nim. Ważne jest, aby kolorystyka obrazu współgrała ze stylem wnętrza. Wybrany ścienny dodatek powinien subtelnie wkomponować się w przestrzeń, dopełniając aranżację mieszkania. Może stanowić dominantę i zwracać na siebie uwagę lub być też tłem dla pozostałych akcesoriów i mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest zaakcentowanie ściennej ozdoby dodatkowym oświetleniem, skierowanym na obraz.

Zastanawiając się nad rozmiarem płótna, należy zdecydować się w jakim miejscu chcielibyśmy powiesić obraz oraz w jakiej formie miałby on być – cały czy składający się z kilku elementów. Duży obraz dobrze jest powiesić tuż nad łóżkiem w sypialni lub w salonie, który chcielibyśmy optycznie powiększyć. Na dodatek, jeśli pozostawimy przeciwległą ścianę wolną od wszelkich ozdób i dodatków aranżowane pomieszczenie będzie wydawać się znacznie większe. Obrazy składające się z kilku części i tworzące jedną całość idealnie sprawdzą się w większej przestrzeni, nadając wnętrzu przytulniejszy charakter.

Abstrakcja w sypialni - obraz

Szukając konkretnego obrazu możemy skorzystać z naszej wyszukiwarki, która zapewnia nam dostęp do milionów efektownych fotografii z całego świata.  Różnorodność propozycji począwszy od zdjęć miast a skończywszy na krajobrazach i abstrakcjach na płótnie. Dla tych miłośników podróży, którzy interesują się też fotografią jest możliwość wydruku na płótnie swoich własnych zdjęć w wielkoformatowym rozmiarze.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jest to idealna propozycja dla miłośników podróży, będących jednocześnie entuzjastami stylowych wnętrz z duszą, gdzie piękne i oryginalne obrazy pozwalają na co dzień wracać wspomnieniami do wyjątkowych miejsc.