Sezon komunijny już niebawem! Jaki prezent komunijny kupić?

Choć dzień naszej pierwszej komunii był dawno, dawno temu, wielu z nas do dziś pamięta doskonale komunijne podarunki. Niejedna osoba przez wiele lat nosiła zegarek, który wtedy otrzymała, a i rower przydał się w okresie dzieciństwa doskonale. Wszyscy ci, którzy już za kilka niewiele ponad dwa miesiące będą uczestniczyli w tym niezwykłym dla całej rodziny wydarzeniu, powinni już teraz zastanowić się nad kupnem odpowiedniego prezentu. Wszak od koperty wypełnionej gotówką coraz częściej się już na szczęście odchodzi, fundując dzieciom pełne uroku podarunki. Jakie? Co warto wybrać, by prezent komunijny stał się pamiątką na lata?

Pomysły na pamiątkę komunijną

Coraz częściej rodzice decydują się na to, by wychowywać swoje dzieci nieco na przekór konsumpcjonizmowi i wszechobecnie panującej modzie na elektroniczne zabawki i gadżety. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie jest dobra droga. Bo czy naprawdę ośmiolatkowi potrzebny jest quad albo też najnowszy model smartfona? Zdrowy rozsądek zdecydowanie temu przeczy. Na szczęście jednak jest bardzo wiele prezentów, które z powodzeniem nazwać można pamiątkami na wiele lat. Takimi, które na długo towarzyszyć będą naszym dzieciom. Jednym z tego typu podarunków jest obraz. Lecz oczywiście nie byle jaki. Nie taki, który zgadza się tylko z gustem i preferencjami kupującego, lecz dokładnie taki, jakiego życzyłoby sobie idące właśnie do pierwszej komunii dziecko. Na co zatem warto się zdecydować?

Jak wybrać idealny obraz w roli prezentu dla dziecka?

Bardzo dobrym tropem będzie zakup modelu zgodnego z zainteresowaniami i pasjami przyszłego obdarowanego. Na przykład kiedy dziecko idące do pierwszej komunii przepada za jazdą na rowerze i każdą wolną chwilę spędza właśnie w ten sposób, koniecznie powinniśmy zakupić dla niego model obrazu przedstawiający nowoczesny model lub też retro bicykl. Na pewno zostanie od powieszony w centralnym punkcie jego pokoju. Gdy mamy natomiast do czynienia z małym fanem matematyki, wybierzmy dekorację naścienną z mnóstwem równań, cyfr i znaków. Na pewno sprawi mu mnóstwo radości. Dziewczynka kochająca jazdę konną powinna natomiast otrzymać obraz z cudownym, cwałującym mustangiem albo przechadzającym się po łące źrebakiem.

Oczywiście aby podkreślić duchowy wymiar tej pięknej uroczystości, jak najbardziej warto postawić także na motywy religijne. Na szczęście twórcy obrazów w optymalny sposób zadbali o to, by tego typu modeli było naprawdę wiele – w ten sposób każdy może wybrać dokładnie taki egzemplarz, który na pewno obdarowanemu w ten sposób dziecku bardzo się spodoba. Stanie się on pamiątką na lata – dlatego jest znacznie bardziej polecanym rozwiązaniem niż gadżet elektroniczny, który za kilka miesięcy wylądować może w koszu na śmieci.

O czym warto pamiętać?

Kiedy wybieramy upominek w formie obrazu dla dziecka idącego właśnie do pierwszej komunii, musimy oczywiście wziąć też pod uwagę to, w jakim klimacie urządzony jest jego pokój i jaka panuje w nim kolorystyka. To szalenie istotne, bowiem w przeciwnym wypadku moglibyśmy trafić z wyborem niczym przysłowiową kulą w płot. Na przykład do chłopięcego pokoju urządzonego w klimacie skandynawskim pasowały będą jedynie barwy naturalne i delikatne zdobienia. Natomiast jeżeli kupujemy prezent komunijny dla dziewczynki, która zamieszkuje fioletowo – złoty pokoik urządzony w klimacie glamour, jak najbardziej powinniśmy postawić na to, co połyskujące, utrzymane w stosownej palecie kolorów. Być może zainspiruje Cię do tego jeden z naszych gotowych wzorów dla dzieci? A może wolisz wybrać motyw religijny, idealny jako prezent komunijny?

Nie tylko walory estetyczne!

Gdy przyszli goście będą wybierać dla dzieci obrazy w roli prezentów, z pewnością zwrócą uwagę głównie na ich walory natury estetycznej. To najzupełniej oczywiste. Musimy jednak pamiętać również o tym, że wyróżniają się one także zaletami typowo praktycznymi. Są bowiem stworzone z najwyższej jakości płótna, co sprawia, że ich kolory nie blakną i nie tracą intensywności. Każdy model to przykład dzieła solidnego, wytrzymałego i trwałego. Kiedy go kupujemy, wiemy, że będzie służył obdarowanemu nim dziecku przez szereg lat. A i to właśnie chodzi w przypadku komunijnych pamiątek!