Galeria ścienna to prosty, szybki i efektowny sposób na zagospodarowanie wolnego miejsca na ścianie. Odpowiedni na każdą kieszeń, podkreśli charakter wnętrza oraz zbuduje jedyny w swoim rodzaju klimat poprzez wyselekcjonowane motywy zdjęć. Dodatkowo, odpowiednio zestawiona kolorystyka przedstawianych fotografii z paletą barw projektowanej przestrzeni stworzą spójny i jednolity obraz naszego domu.

Każdy styl ma inne korzenie oraz różnorodne inspiracje wraz z charakterystycznymi elementami, jak i materiałami spotykanymi we wnętrzach. Decydując się na stworzenie galerii ściennej, warto zastanowić się, czym chcielibyśmy się kierować przy doborze odpowiednich rozmiarów i motywów zdjęć, oraz co będzie najlepiej współgrać z wystrojem naszego mieszkania. Poniżej zestawiliśmy kilka inspiracji, które mogą okazać się pomocne w procesie tworzenia takiej ścianki.

zdjęcia na ścianie
kontrastująca galeria zdjęć świetnie prezentująca się na ścianie.

Postaw na kontrast

Zasada kontrastu szczególnie sprawdzi się we wnętrzach dynamicznych, odważnych i nie zamykających się w jednym stylu. Różne rozmiary i kolory ramek, kontrastujące motywy oraz barwy wybranych grafik – to klucz do zbudowania ściennej galerii, która subtelnie ozdobi ścianę, nie odcinając się jednocześnie na tle całego wnętrza, a tworząc spójny i harmonijny obraz. Kierując się zasadą kontrastu przy tworzeniu ściennej galerii we wnętrzach w stylu nowoczesnym o bardziej minimalistycznym charakterze, kompozycja zdjęć na ścianie będzie zwracać na siebie uwagę, poprzez wprowadzenie różnorodnych rozmiarów oraz motywów wybranych fotografii. W tym przypadku ścienna galeria stanie się dominantą, przyciągającą wzrok i nadającą ascetycznemu wnętrzu żywego wyrazu.

Znajdź równowagę

Przeciwnikiem kontrastu i mocnych akcentów na ścianach są stonowane, spójne kolorystycznie oraz nawiązujące do siebie, często o powtarzalnym motywie, kompozycje zdjęć. Ideą przewodnią jest równowaga pomiędzy ścianką, którą tworzymy, a pozostałą aranżacją wnętrza. W rezultacie całość ma podkreślić spójny obraz mieszkania, nie dekoncentrując nas żadnym elementem, a stanowiąc przyjemne, ciepłe i przytulne tło dla naszej codzienności. Takie rozwiązanie pokochają osoby ceniące proste i minimalistyczne rozwiązania, unikające raczej krzykliwych form i ekstrawaganckiego charakteru we wnętrzach.

Wyraź siebie

Ścienna galeria równie dobrze może łączyć w sobie elementy kontrastujące, jak i te podkreślające równowagę i ład we wnętrzu. Aby osiągnąć taki efekt, odważmy się wybierać kontrastujące motywem, kolorem i rozmiarem grafiki, a przy tym starajmy się trzymać dwóch, ewentualnie trzech, pasujących do siebie i wnętrza odcieni barw, z których ten ostatni może być żywszym akcentem. Tworząc kompozycję, wspomnianą zasadę dobrze jest wprowadzić również w przypadku ramek i postawić na ich dwa przeciwstawne kolory. Układając fotografie, zwracajmy uwagę na położenie ich pojedynczych krawędzi w prostej linii, dzięki czemu ścienna galeria podkreśli harmonię we wnętrzu naszego domu.

Ciekawym pomysłem jest również zaprojektowanie kolażu ze zdjęć i wykonanie z niego efektownej ozdoby.

Wybierz konkretny motyw

Jednym ze sposobów na stworzenie gustownej oraz współgrającej z wnętrzem mieszkania kompozycji zdjęć na ścianie jest wskazanie konkretnego motywu, który będzie przewijać się na wybranych przez nas fotografiach. Takie rozwiązanie ułatwi dopasowanie do siebie odpowiednich grafik oraz zagwarantuje jednolity obraz wnętrz naszego domu. Dodatkowo, wybrany motyw może podkreślać nasze zainteresowania lub funkcję pomieszczenia, w którym znajdzie się tworzona galeria ścienna. Przy spójnych tematycznie fotografiach dobrze sprawdzą się jednolite kolorystycznie ramki wiszące równolegle do siebie. Taki zabieg pozwoli na uzyskanie gustownej ozdoby ściany, która będzie wprowadzać do wnętrza porządek i ład, sprzyjający skupieniu, odpoczynku oraz wyciszeniu.

Stworzenie efektownej galerii ściennej wymaga zaangażowania oraz chęci eksperymentowania – łączenia ze sobą różnorodnych wzorów i barw. Niech to będzie przyjemność, chwila dla siebie i gimnastyki dla naszej wyobraźni. Kreatywne działanie zawsze przynosi pozytywny rezultat, dlatego mamy nadzieję, że wymienione przez nas wyżej inspiracje pomogą Wam w stworzeniu oryginalnej ściennej galerii, która podkreśli charakter wnętrz Waszego domu.

Fotoobrazy to Twoje własne zdjęcia drukowane na płótnie o możliwości dowolnej kombinacji rozmiaru z przeskokiem co 5 cm. To idealna propozycja dla osób, którym zależy na wysokiej jakości i estetyce fotografii oraz na ich trwałości i oryginalnym charakterze. Stwórz niepowtarzalną galerię ścienną z footobrazów – zaprojektuj kompozycję zdjęć na ścianie z wybranych przez siebie fotografii drukowanych na płótnie. Gwarantujemy nowoczesny design, pasujący do każdego wnętrza, realizację nawet w 48h z usługą ekspres oraz niekonwencjonalny wystrój wnętrz za niską cenę! Fotoobrazy drukowane ze zdjęć to nasza specjalność. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.