Dzieciństwo to czas pełen zabaw i beztroskich chwil. To wtedy rodzą się życiowe pragnienia, kształtuje światopogląd i osobowość maleńkich istot, które w przyszłości będą współtworzyć otaczający nas świat. Przestrzeń, w której dorastamy wywiera duży wpływ na to, kim jesteśmy. Nie zdajemy sobie najczęściej sprawy z wagi tego aspektu, a jednak miejsce, w którym dojrzewamy odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu. Dlatego tak ważne jest świadome projektowanie i aranżowanie wnętrz, w których żyjemy. Dotyczy to w szczególności pokoju dziecka.

Obrazy do pokoju dziecka

Wybierając obrazy do pokoju dziecka zadbajmy o ich uniwersalny charakter. Idealne obrazy do pokoju dziecięcego powinny łączyć w sobie walory estetyczne i edukacyjne. Utrzymane w jasnej tonacji, kolorowe obrazy i obrazki zawieszone na ścianach dziecięcego pokoju sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci starszych, jak i maluchów. Tematyka obrazów powinna jednak zostać dopasowana do wieku dziecka. Młodsze maluchy będą dumne z zawieszonych na ścianach swojego pokoju obrazów przestawiających motywy i bohaterów z ich ulubionych bajek. Natomiast starszym dzieciom do gustu z pewnością przypadną obrazy przedstawiające miejsca, pejzaże, zwierzęta, a także popularne ostatnio obrazy do pokoju dziecka, na których umieszczone zostały ponadczasowe hasła, mądrości i maksymy.

Obrazy do pokoju starszego dziecka

Pokój dziecka

Każdy szczegół dekoracji pokoju dla dziecka powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany. Rola dodatków, w tym także obrazów, we wnętrzu pokoju dziecięcego nie jest znikoma, wręcz przeciwnie – te najdrobniejsze elementy budują przestrzeń, która oddziałuje na dziecko – wpływa na samopoczucie i daje możliwości do rozwijania własnych zdolności. Pokój dziecięcy jest miejscem szczególnym, w którym dziecko spędza czas podczas nauki i beztroskich zabaw. Urządzając i dekorując pokój dziecka sprawmy, aby czuło się ono w nim swobodnie, rozwijało swoje pasje i zainteresowania oraz uwierzyło, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, jeśli stworzy się ku temu sposobność.

Pokój dziecka z obrazami

Inspirujące i kreatywne obrazy do pokoju dziecięcego

Jakie obrazy wybrać do pokoju dziecięcego? Odpowiedź jest prosta – inspirujące! Kreatywne obrazy do dziecięcego pokoju będą rozwijać abstrakcyjne myślenie i wyobraźnię naszego dziecka. Mowa o motywach rysunkowych, komiksowych oraz o graficznych kolażach. Najlepiej, aby przedstawione na obrazie zdjęcia i motywy były kolorowe i przyciągające wzrok. Oryginalny design obrazu na ścianę dla dzieci dodatkowo wzbogaci wnętrze i ożywi przestrzeń. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się również obrazy przedstawiające fotografie zwierząt, krajobrazów oraz kosmosu. Wszystko, co ciekawi, nurtuje, inspiruje jak najbardziej może znaleźć się na obrazach przeznaczonych na ściany dziecięcego pokoju.

Kreatywny obraz do pokoju dziecięcego

Obrazy na płótnie

Mały człowiek poznaje świat, więc motywy związane z naturą będą pobudzać wyobraźnię u naszego dziecka. Gotowe wzory obrazów na płótnie do pokoju dziecka to propozycja dla tych, którzy nie mają własnych fotografii, a chcieliby udekorować ściany grafiką wysokiej jakości. Wyszukiwanie obrazów jest teraz jeszcze łatwiejsze. Przy wyborze obrazów dla dzieci pomocą służy wyszukiwarka wzorów, gdzie wystarczy wpisać szukany motyw, a wyniki same pojawią się na ekranie.

Obraz na płótnie do pokoju dziecka

Jaki rozmiar obrazu dla dzieci wybrać?

Rozmiar obrazu nie gra większej roli, liczy się motyw ze zdjęcia. Na ścianach dziecięcego pokoju świetnie sprawdzą się zarówno duże obrazy, jak małe obrazki. Ciekawą alternatywą dla większych formatów są obrazki dla dzieci w postaci kolaży ze zdjęć i grafik.

Obrazki na ścianę na dzieci z motywami ptaków

Na ścianie pokoju dziecka odnajdą się również wielkoformatowe obrazy na płótnie z własnych zdjęć lub wybrane gotowe wzory. Dekorując dziecięcy pokój wybierajmy kreatywne i niekonwencjonalne rozwiązania, kontrastujmy ciekawe wzory oraz stawiajmy na inspirujące akcenty. To przestrzeń, w której rodzą się marzenia i kształtuje osobowość, dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiednich dodatków i obrazów, które pobudzą i rozwiną wyobraźnię naszego dziecka.

pokój dziecka dekoracje

Gotowe wzory obrazów na ściany dziecięcego pokoju

W naszej ofercie znajdziesz gotowe wzory obrazów na ściany dziecięcego pokoju w formie wysokiej jakości fotografii z całego świata. Oferujemy również możliwość stworzenia unikatowych obrazów do pokoju dziecka poprzez druk własnych zdjęć na płótnie. Rodzicom dzieci polecamy również wielkoformatowe fotoobrazy, tradycyjne wywoływanie zdjęć oraz wykonywanie odbitek na satynowym papierze foto wysokiej jakości.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.