Aranżacja pokoju dziecięcego – jakie obrazy na płótnie wybrać?

pokój dziecięcy

Dzieciństwo to czas pełen zabaw i beztroskich chwil. To wtedy rodzą się życiowe pragnienia, kształtuje światopogląd i osobowość maleńkich istot, które w przyszłości będą współtworzyć otaczający nas świat. Przestrzeń, w której dorastamy wywiera duży wpływ na to, kim jesteśmy. Nie zdajemy sobie najczęściej sprawy z wagi tego aspektu, a jednak miejsce, w którym dojrzewamy odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu. Dlatego tak ważne jest świadome projektowanie i aranżowanie wnętrz, w których żyjemy.

Każdy szczegół powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany. Rola dodatków we wnętrzach nie jest znikoma, wręcz przeciwnie – te najdrobniejsze elementy budują przestrzeń, która na nas oddziałuje – wpływa na nasze samopoczucie i daje możliwości do rozwijania własnych zdolności. Jest miejscem, w którym możemy pozwolić sobie przede wszystkim na bycie sobą. I to jest najważniejsze – aby dziecko czuło się swobodnie, rozwijało pasje i zainteresowania oraz uwierzyło, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, jeśli stworzy się ku temu sposobność.

pokój dziecka dekoracje

Obrazy na płótnie do pokoju dziecięcego

Jakie obrazy wybrać do pokoju dziecięcego? Odpowiedź jest prosta – inspirujące! Kreatywne obrazy będą rozwijać abstrakcyjne myślenie i wyobraźnię naszego dziecka. Mowa o motywach rysunkowych, komiksowych oraz o graficznych kolażach. Najlepiej, aby zdjęcia były kolorowe i przyciągające wzrok. Ich oryginalny design dodatkowo wzbogaci wnętrze i ożywi przestrzeń. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się również fotografie zwierząt, krajobrazów oraz kosmosu. Wszystko, co ciekawi, nurtuje, inspiruje jak najbardziej może znaleźć się na obrazach. Mały człowiek poznaje świat, więc motywy związane z naturą będą pobudzać wyobraźnię u naszego dziecka. Gotowe wzory obrazów na płótnie to propozycja dla tych, którzy nie mają własnych fotografii, a chcieliby udekorować ściany grafiką wysokiej jakości. Wyszukiwanie obrazów jest teraz jeszcze łatwiejsze. Pomocą służy wyszukiwarka wzorów, gdzie wystarczy wpisać szukany motyw, a wyniki same pojawią się na ekranie.

Jaki rozmiar obrazu wybrać?

Rozmiar obrazu nie gra większej roli, liczy się motyw ze zdjęcia. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się jak i duże obrazy, tak i te mniejsze. Ciekawą alternatywą dla większych formatów są kolaże ze zdjęć i grafik. Na ścianie odnajdą się również wielkoformatowe obrazy na płótnie z własnych zdjęć lub wybrać gotowe wzory. Dekorując dziecięcy pokój wybierajmy kreatywne i niekonwencjonalne rozwiązania, kontrastujmy ciekawe wzory oraz stawiajmy na inspirujące akcenty. To przestrzeń, w której rodzą się marzenia i kształtuje osobowość, dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiednich dodatków, które pobudzą i rozwiną wyobraźnię naszego dziecka.

obrazy w pokoju dla dzieci

W naszej ofercie znajdziecie Państwo gotowe wzory wysokiej jakości fotografii z całego świata, możliwość druku własnych zdjęć na płótnie, wielkoformatowe fotoobrazy oraz tradycyjne wywoływanie zdjęć oraz wykonywanie odbitek na satynowym papierze foto wysokiej jakości. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.