Sobota, 6. Maja 2017, godzina 19:15
aranżacja wnętrz obrazami

Obrazy drukowane czyli dekoracja na każdą ścianę

Wspominaliśmy już, że obrazy na płótnie są doskonałą formą dekoracji wnętrz bowiem są na tyle uniwersalne, że pasją do każdego pomieszczenia. Śmiało możesz też przebierać w licznych wzorach i motywach. Wiemy tutaj się nasuwa pytanie jaki wzór obrazu wybrać ? Z chęcią Ci powiemy jak właściwie dobierać wzory obrazów na płótnie tak aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Wybierz tmatykę która najbardziej Ci odpowiada

Przede wszystkim musisz określić jakie motywy najbardziej Ci odpowiadają. Obraz powinien odzwierciedlać Twoją osobowość. Jedni wolą wzory budynków, inni preferują rośliny zaś miłośnicy zwierząt postawią na właśnie taki motyw. Gdy już wiesz jaki wzór Cię interesuje to możesz wybrać jego odpowiedni konkretny rodzaj.

Oczywiście nie każdy wzór jeśli chodzi o sam jego wygląd sprawdzi się w danym pomieszczeniu ale dobrze jest określić co się nam podoba i od tego zacząć dobieranie obrazu pod pomieszczenie. Ważne jest aby dobrać motyw do stylu jaki panuje w pokoju.  Gdy na przykład masz w salonie dywan w pasy to nie wieszaj na ścianie abstrakcji z motywem owalnym ale jeśli pokój ma bardzo neutralny charakter to wyrazisty abstrakcyjny motyw nada mu ciekawego klimatu.

Dobierz wymiar do wielkości ściany
Poznaj też kilka ważnych kwestii w sprawie rozmiarów obrazów na płótnie. Dla przykładu taka podpowiedź, wielkość motywu ma znaczenie.
Duże obrazy dobrze wyglądają w dużych pomieszczeniach, małe pomieszczenie zostanie w takim przypadku przytłoczone i efekt będzie nie taki jak oczekiwaliśmy. Zasada jest prosta im mniejsze wnętrze tym drobniejsze elementy dekoracyjne. Na przykład jeśli lubisz motywy kwiatowe postaw wtedy na drobne kwiaty zamiast jednego wielkiego. W dużych pomieszczeniach np. w salonie nad sofą gdzie masz dostępną szeroką pustą ścianę możesz pozwolić sobie na tryptyk składający się z jednego wzoru umieszczonego na kilku obrazach. Efekt "wow" gwarantowany. 

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że do ciasnych przestrzeni wybieramy wzory podłużne, które powiększą optycznie przestrzeń. Możesz się zdziwić jak horyzontalny obraz odmieni wąska przestrzeń. Kluczowe znaczenie dla pożądanego efektu ma także to jak obraz na ścianie powiesimy. Trzeba tu pamiętać o symetrii obrazu wobec mebli nad którymi  wisi. Na koniec ważna kwestia to Twoje wnętrza i Tobie mają się podobać. My tylko dajemy Ci wskazówki po to abyś odzyskał z naszymi obrazami na płótnie efekt jakiego oczekujesz.